Spring Elementary Mixed League


Standings

Division: A

Team Overall Division Spirit
Won Lost GF GA Won Lost GF GA
Cascadia Dragons - Team Red A 6 0 54 19 6 0 54 19 14.60/5
Salmon Bay 5th Grade 4 0 35 14 4 0 35 14 12.00/4
Bertschi Bugaboos A (Green) 4 0 34 5 4 0 34 5 17.00/3
Bryant Redtails 4 1 50 23 4 1 50 23 14.75/4
Thurgood Marshall A 4 1 46 21 4 1 46 21 15.17/6
Leschi Super Donuts 4 4 55 55 4 4 55 55 17.56/9
WUF Gang A 3 1 36 24 3 1 36 24 16.33/3
Trojan Horse (Seattle Waldorf) 3 2 35 29 3 2 35 29 16.20/5
Bright Water Elementary A Team 3 2 33 40 3 2 33 40 16.20/5
Thor's Hammer (Seattle Waldorf) 3 3 37 36 3 3 37 36 15.20/5
Evergreen 5th Grade 2 2 35 38 2 2 35 38 17.00/3
Sandpoint 2 2 33 39 2 2 33 39 16.50/4
SCDS Wildcats (2021) 2 2 32 31 2 2 32 31 14.50/4
Rainier View Elementary 2 3 41 48 2 3 41 48 14.00/5
Thornton Creek Cows 2 3 37 33 2 3 37 33 15.00/4
View Ridge Otters A 2 3 26 34 1 3 16 25 15.50/4
Beacon Hill International School Tigers 5th grade 1 4 37 45 1 4 37 45 16.40/5
ORCA CINCO A 1 4 31 51 1 4 31 51 16.00/5
U Coop A 0 3 21 29 0 3 21 29 14.00/2
JSIS Lightning Goats 1 (A) 0 5 16 54 0 5 16 54 14.80/5
Genesee Hill Flying Foxes (5th) 0 6 9 64 0 6 9 64 12.80/5

Division: B

Team Overall Division Spirit
Won Lost GF GA Won Lost GF GA
Decatur Gators B 6 0 45 13 6 0 45 13 15.50/6
Sanislo Allstars -V (B) 5 0 55 8 5 0 55 8 12.75/4
West Woodland Wildcats 4 0 29 15 4 0 29 15 13.25/4
Sacajawea Samurai 4 1 47 28 4 1 47 28 13.40/5
UCDS UFOs B 4 2 55 36 4 2 55 36 16.00/5
Cascadia Dragons - Team Blue B 4 3 49 51 4 3 49 51 13.57/7
Bryant Goshawks B 3 0 32 5 3 0 32 5 12.00/2
JSIS Lightning Goats 2 (B) 3 1 34 27 3 0 25 17 13.67/3
Pacific Crest Montessaurus 3 1 35 19 3 1 35 19 15.25/4
Eton Phoenix Elementary 4/5 3 1 35 21 3 1 35 21 12.50/4
Bright Water Elementary B Team 4 1 34 30 3 1 23 24 12.00/3
Thurgood Marshall B-2 3 2 46 22 3 2 46 22 16.60/5
Queen Anne Falcons 4 2 52 39 3 2 41 37 14.40/5
Beacon Hill International School Tigers 4th grade 3 2 40 32 3 2 40 32 15.20/5
Eastside Red Tigers 3 3 34 39 3 3 34 39 15.25/8
Green Lake Dragons 4/5 B1 2 2 33 30 2 2 33 30 15.75/4
MI Wolves (B) 2 2 26 31 2 2 26 31 16.00/3
Cascadia Dragons - Team Black B 2 3 27 40 2 2 25 33 13.20/5
Evergreen 4th Grade 2 2 24 28 2 2 24 28 14.00/4
WUF Gang B 2 2 24 28 2 2 24 28 17.00/3
Salmon Bay 4th Grade 2 3 34 30 2 3 34 30 12.17/6
Thurgood Marshall B-1 3 3 39 46 2 3 28 41 15.33/6
The Little School Mountain Beavers 1 3 30 25 1 3 30 25 15.75/4
McDonald Disc Jockeys B 1 3 27 37 1 3 27 37 17.75/4
Daniel Bagley Stingers 1 3 21 33 1 3 21 33 12.25/4
B. F. Day Sun Dragons 1 5 23 48 1 5 23 48 14.00/5
Test 1 0 6 5 0 0 0 0 9.50/2
The Meridian School Monarchs 0 4 13 32 0 4 13 32 16.00/4
View Ridge Otters B 0 4 5 41 0 4 5 41 17.67/3
SCDS 4th Grade Wildcats 0 5 26 54 0 5 26 54 14.25/4
Genesee Hill Flying Foxes (4th) 0 5 9 55 0 5 9 55 17.80/5
Roxhill Roxstars 0 6 0 26 0 6 0 26 13.67/6

Division: C

Team Overall Division Spirit
Won Lost GF GA Won Lost GF GA
Thurgood Marshall C 5 1 40 17 5 1 40 17 14.83/6
Salmon Bay 3rd Grade 4 0 41 19 4 0 41 19 14.60/5
SCDS 3rd Grade 4 1 38 27 4 1 38 27 16.20/5
Bertschi Bugaboos C 3 1 34 22 3 0 29 11 14.75/4
Green Lake Dragons 3/4 4 1 29 23 3 1 22 21 16.25/4
Sanislo Allstars NB's (C) 3 3 42 47 3 2 36 36 12.00/5
Bryant Roughlegs Ultimate 3 2 36 38 3 2 36 38 16.40/5
Eton Phoenix Elementary 3/4 2 0 12 3 2 0 12 3 16.00/2
Evergreen School 3rd Grade 2 2 23 12 2 2 23 12 17.00/3
Cascadia Dragons - Team Yellow C 2 3 28 24 2 3 28 24 17.20/5
Thornton Creek Dragonflies 2 3 22 22 2 3 22 22 15.80/5
Maple Monarch Warriors 2 4 30 48 2 4 30 48 13.83/6
U Coop C 1 1 14 10 1 1 14 10 14.00/2
Genesee Hill Flying Foxes (3rd) 1 5 20 40 1 5 20 40 14.67/6
Leschi Super Donut C 0 4 11 28 0 3 6 22 19.67/3
ORCA TERZO 0 4 7 41 0 3 5 30 15.50/4
Bryant Sharpshins C 0 6 16 38 0 6 16 38 15.67/6