Spring Elementary Mixed League


Standings

Division: A Division

Team Overall Division
Won Lost GF GA Won Lost GF GA
Salmon Bay Elementary 5th Grade A 3 0 11 8 3 0 11 8
Eton Phoenix Elementary Green A 2 0 20 8 2 0 20 8
Beacon Hill International Wild Cats 5th grade 2 0 20 11 2 0 20 11
Bright Water Elementary A Team 2 0 18 14 2 0 18 14
Green Lake Dragons 4/5 A 2 0 13 7 2 0 13 7
West Woodland Wildcats A 2 1 30 18 2 1 30 18
Bryant Sharpshins A 2 1 26 22 2 1 26 22
View Ridge Sea Otters A2 2 1 25 22 2 1 25 22
Three Cedars Waldorf Dragons A 2 1 11 3 2 1 11 3
Hazel Wolf Elementary A 2 2 29 22 2 2 29 22
Evergreen 5th Grade: # We Da Falcons 2 2 28 21 2 2 28 21
Bertschi Bugaboos A (Green) 1 0 7 5 1 0 7 5
Daniel Bagley Stingers A 1 1 20 14 1 1 20 14
JSIS Lightning Goats A 1 1 17 16 1 1 17 16
Thurgood Marshall A 1 1 15 16 1 1 15 16
SCDS Wildcats 5th 1 1 14 6 1 1 14 6
U Coop Taco Eating Mustaches 1 1 12 20 1 1 12 20
Seattle Waldorf School 5th Grade 1 1 11 16 1 1 11 16
Laurelhurst Frizzlybears 5 1 2 27 25 1 2 27 25
WUF Gang- A 0 2 14 18 0 2 14 18
Cascadia Elementary Flying Saucers - Team Orange A2 0 2 9 20 0 2 9 20
View Ridge River Otters A1 0 2 7 18 0 2 7 18
Cascadia Elementary Flying Saucers - Team Green A1 0 2 7 22 0 2 7 22
Rainer view elementary 0 2 6 17 0 2 6 17
Assumption St Bridget Bulldogs 5th Grade 0 2 2 13 0 2 2 13
Eastside Prep 5th Grade 0 3 11 28 0 3 11 28

Division: B Division

Team Overall Division
Won Lost GF GA Won Lost GF GA
Bertschi Bugaboos B1 (Red) 3 0 32 11 3 0 32 11
SCDS 2021 Wildcats B 3 0 22 9 3 0 22 9
Pacific Crest Montessaurus B 2 0 23 5 2 0 23 5
ORCA CINCO B 2 0 23 9 2 0 23 9
WUF Gang- B 2 0 18 5 2 0 18 5
Thurgood Marshall B-1 2 0 17 8 2 0 17 8
Salmon Bay Elementary 4th Grade 2 1 24 14 2 1 24 14
Thornton Creek Cow Green B2 2 1 24 19 2 1 24 19
McDonald Disc Jockeys B 1 0 6 4 1 0 6 4
Evergreen 4th Grade The Millennium Falcons 1 1 17 10 1 1 17 10
Sacajawea Samurai B 1 1 16 17 1 1 16 17
Sandpoint 4th Grade 1 1 14 10 1 1 14 10
Leschi Madronuts! B 1 1 14 16 1 1 14 16
Bryant Redtails B 1 1 14 19 1 1 14 19
Thornton Creek Cow Blue B1 1 1 12 15 1 1 12 15
UCDS UFOs B 1 1 12 17 1 1 12 17
Green Lake Dragons 4/5 B 1 1 10 14 1 1 10 14
Sanislo Allstars A 1 2 19 18 1 2 19 18
Daniel Bagley Stingers B 0 1 5 12 0 1 5 12
Thurgood Marshall B-2 0 1 2 9 0 1 2 9
Eton Phoenix Elementary Yellow B 0 1 2 12 0 1 2 12
Bertschi Bugaboos B2 (White) 0 2 11 23 0 2 11 23
Bright Water Elementary B Team 0 2 10 16 0 2 10 16
Hazel Wolf Elementary B 0 2 10 19 0 2 10 19
Cascadia Elementary Flying Saucers - Team Blue B 0 2 8 19 0 2 8 19
The Little School Mountain Beavers 0 2 8 21 0 2 8 21
Sanislo Allstars B 0 3 6 28 0 3 6 28

Division: C Division

Team Overall Division
Won Lost GF GA Won Lost GF GA
The Eastside Red Tigers 2 0 17 10 2 0 17 10
Cascadia Elementary Flying Saucers - Team Yellow C 2 0 14 8 2 0 14 8
Evergreen School 3rd Grade 2 1 13 11 2 1 13 11
University Cooperative Smiling Demons 1 0 12 1 1 0 12 1
Hazel Wolf Elementary C 1 0 10 5 1 0 10 5
Bryant Roughlegs C2 1 0 7 5 1 0 7 5
ORCA TERZO C 1 0 7 6 1 0 7 6
Three Cedars Waldorf Geckos C 1 0 5 3 1 0 5 3
WUF Gang- C 1 1 13 13 1 1 13 13
SCDS Wildcats (3rd Grade) 1 1 12 10 1 1 12 10
Laurelhurst Frizzlybears 3/4 B 1 1 12 13 1 1 12 13
Bryant Goshawks C1 1 1 10 8 1 1 10 8
Thurgood Marshall C 0 1 5 10 0 1 5 10
Eton Phoenix Elementary 3 0 1 4 6 0 1 4 6
JSIS Lightning Goats C2 0 1 4 10 0 1 4 10
Salmon Bay Elementary 3rd Grade 0 1 3 7 0 1 3 7
Laurelhurst Frizzlybears 3/4 A 0 2 10 13 0 2 10 13
JSIS Lightning Goats C1 0 2 8 15 0 2 8 15
Green Lake Dragons 3rd grade 0 2 4 16 0 2 4 16